Досліджуємо,
щоб зберігати

Карта Модернізму – це проект про унікальний архітектурний стиль: радянський модернізм 1960-1990-х років.

Наша карта охоплює всю Україну, але ми продовжуємо розширятися.

Наша ціль у створенні повного списку всіх визначних об’єктів архітектури, скульптури, дизайну цього періоду та нанесення їх на єдину карту.

Місія проекту — збереження та бережливе ставлення до мистецтва радянського модернізму.

Магазин у розробці

Так чому все ж таки все це необхідно зберігати?

На сьогодні питання радянського модернізму та схожего з ним стилю — бруталізму, стоїть доволі гостро як у пострадянських странах, так і на Заході. Загалом аргументи противників даного стилю схожі: будівлі застарілі, економічно нерентабельні та й, в принципі, не в найкращому візуальному стані. Інколи ці аргументи ще приправляють ідеологією.

Особливо невтішна ситуація в пострадянських країнах, де велика кількість будівель після зміни економічної формації просто перестали бути корисними за своїм первинним призначенням. І з цим усім треба щось робити. Адже ці об’єкти — це не просто шматки бетону або залишки минулого. Вони дещо більше, ніж можливо подумати на перший погляд.

Все частіше в останній час будівлі перебудовують, зносять, змінюють інтер’єри. Мозаїки знищують та утеплюють. Пам’ятники замість переміщення в музеї просто руйнують!

Радянський модернізм — це

1 Історія

Це будівлі, яким уже від 30 до 60 років. Вони були уособленням своєї епохи, як історичні дохідні будинки або давні церкви. А мистецтво тієї пори іноді навіть більш унікальне, ніж роботи з художніх галерей. І це все також має право на друге життя, на місце в нашому громадському просторі.

2 Люди

Це архітектори, митці, скульптори, інженери, будівельники, що створювали ці об’єкти з високими ідеями. Це наші батьки, дідусі, бабусі, які користувались цими будівлями, милувались цими мозаїками та барельєфами, зустрічались на площах, закохувались у стінах цих будівель.

3 Частина ідентичності

Це будівлі, що стали справжніми символами міст, їх невід’ємними частинами. Це мозаїки, в яких часто є національний дух, котрий передає особливості навколишніх регіонів. Це унікальні техніки, це місцеві майстри та вчені, це справжній прогрес.

Кожна будівля, кожен об’єкт на цьому сайті повинен бути збережений, при необхідності відреставрований та поставлений під захист!